نقاب نوع دوستی بر چهره کریه بهائیت

پس از اشغال فلسطین توسط قوای انگلیسی و کمک های فراوان عباس عبدالبهاء و جماعت بهای به این نیروها، به واسطه خوش خدمتی سرکرده تشکیلات بهائی، عباس افندی مفتخر به گرفتن لقب "سر" و نشان" شوالیه" از سوی ملکه انگلستان شد. و پس از استقرار قوای انگلیس در فلسطین که مقدمه انعقاد نطفه دولت صهیونیستی بود، رابطه بسیار حسنه و دوستانه ای بین تشکیلات بهائی با نیروها و دولت انگلیس ایجاد شد.

پس از مرگ عباس افندی، شوقی افندی(ربانی) سرکردگی بهائیان و ریاست تشکیلات آنها را به عهده گرفت. او که رابطه بسیار حسنه ای با یهودیان صهیونیست داشت، پس از انعقاد نطفه ناپاک و نامشروع اسرائیل در منطقه، رابطه خود را با اسرائیل محکم تر و دوستانه تر کرد.

دستور شوقی مبنی بر ایجاد رابطه دوستانه با دولت اسرائیل و به دنبال آن وضع قانون معافیت مالیاتی تمامی اماکن بهائی واقع در اراضی اشغالی، و همچنین ایجاد تسهیلات ویژه برای بهائیان ساکن در این اراضی، از نتایج این دوستی می باشد.

منادیان وحدت عالم انسانی که رابطه دوستانه و دیرینه ای با دولت صهیونیستی دارند،همواره سعی داشته اند که در راستای سیاست های این رژیم حرکت کرده و برنامه های خود را طوری طراحی کنند که بنیان دوستی و پیوند آنها با دولت اسرائیل همواره محکم تر از قبل بشود و به نوعی رابطه سیاسی دوستانه خود را با ساختار حکومتی اسرائیل تقویت کنند؛ این در حالی است که طبق دستورها و تعالیم تشکیلاتی این فرقه ورود و دخالت افراد در امور سیاسی نهی شده است؛ که البته این یک حرکت عوام فریبانه و ریاکارانه و بیشتر شبیه یک دروغ بزرگ می باشد چرا که نوع فعالیت بهائیان در دوره مشروطه و حکومت پهلوی و همچنین فعالیت های بهائیان افرطی در اروپا و امریکا،بیانگر عملکرد سیاست محورانه این جماعت می باشد.

عملکرد تشکیلات بهائی در سال های اشغال فلسطین به دست صهیونیست های یهودی نشان دهنده همسو بودن این تشکیلات با رژیم غاصب اسرائیل می باشد.

منادیان وحدت عالم انسانی و صلح و دوستی ادیان و مردمان جهان در هیچ یک از ادوار تاریخ اشغال سرزمین فلسطین به دست یهودیان و کشتار بی رحمانه مردم منطقه به دست عمال اسرائیل، از عملکرد وحشیانه اسرائیل انتقاد ویا هیچ گونه اعتراض یا موضع گیری علیه این نسل کشی بی رحمانه کرده است. موضع سکوت سران تشکیلات بهائی - که مقر آن در سرزمین های اشغالی است در قبال فلسطین و خودداری کردن از دیدن حقائق و چشم بستن بر روی واقعیت های موجود در اراضی اشغالی که خود مهر تاییدی بر نوع رفتار حکام اسرائیل است، نشانه بارز همسو و وابسته بودن این تشکیلات با صهیونیسم بین الملل و قدرت های استکباری می باشد.

در مطالب منتشر شده از سوی عمال تشکیلات بهائی، سخن از انسان دوستی و نوع دوستی و یک فضای گل و بلبلی در روابط جوامع می باشد و حسینعلی بها را منادی صلح و دوستی نوع بشر می دانند. اینان همواره از حقوق بشر سخن به میان رانده و دم از تضییع حقوق پیروان خود در ایران می زنند؛ اما ظاهرا چشمان این تشکیلات و منتسبان آن، از دیدن وقایع و فجایع موجود در اراضی اشغالی و غزه عاجز و ناتوان است و در چنین ایامی بهتر دیده اند همچو گذشته و به سان کبک، سر خود را در برف فرو کنند. این جماعت همان هایی هستند که دم از" بار یک برید و برگ یک شاخسار" می زنند. البته ظاهرا از دید تشکیلات انسان دوست و صلح طلب بهائی،  مردم مظلوم فلسطین بار این بر و برگ این شاخسار نیستند.

/ 17 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا

ای دوست در روضۀ قلب جز گل عشق مکار و از ذیل بلبل حبّ و شوق دست مدار. مصاحبت ابرار را غنیمت دان و از مرافقت اشرار دست و دل هر دو بردار حضرت بهاءالله فقره 4 از کلمات مبارکه مکنونه

رضا

ای بلبلان الهی از خارستان ذلّت به گلستان معنوی بشتابید و ای یاران ترابی قصد آشیان روحانی فرمائید . مژده به جان دهید که جانان تاج ظهور بر سر نهاده و ابوابهای گلزار قدم را گشوده . چشم ها را بشارت دهید که وقت مشاهده آمد و گوشها را مژده دهید که هنگام استماع آمد . دوستان بوستان شوق را خبر دهید که یار بر سر بازار آمد و هدهدان صبا را آگه کنید که نگار اذن بار داده حضرت بهاءالله آیات الهی جلد 1 صفحه 35 ای اصحاب ایران شما مشارق رحمت و مطالع شفقت و محبّت بوده اید و آفاق وجود به نور خرد و دانش شما منوّر و مزیّن بوده. آیا چه شده که به دست خود بر هلاکت خود و دوستان خود [بهآئیان] قیام کردید؟ حضرت عبدالبهاء انشاء الله به عنايت رحمن فائز باشيد و از دونش فارغ و آزاد . چه مقدار از نفوس منتظر ايّام الهی بودند و چون نيّر اعظم از افق عالم طالع جميع امم اعراض نمودند مگر نفوسی را که حقّ جلّ جلاله به قدرت کامله خود حفظ فرمود و از ظلمت نفس و هوی نجات بخشيد . قدر امروز را بدانيد ، اصنام اوهام را به اسم مالک انام بشکنيد و به افق يقين ناظر شويد ، وصايای حقّ را فراموش نکنيد و لئالی کلماتش را در صدف قلب محفوظ داريد . الحمد لِلّه ف

رضا

درضمن نوشته بوديد: "بیخ گوش آنها در غزه نسل کشی مسلمانان به دست یهودیان صهیونیست در جریان است و حضرات بهائی دم از گل و بلبل صلح و ... می زنند." شما ميدانيد در غزه چه خبر است؟! حقيقت ماجرا را بدون سانسور شنيده ايد؟! وقتي كشور مسلماني مانند مصر با زور دولت هاي بين المللي مرزش را باز كرد چه انتظاري از ما داريد؟! ايران گروهي به نام حماس را در فلسطين تقويت و مجهز كرده...با پول خون شما و هموطن هايتان يا همان پول نفت... فلسطينيها با همين تجهيزات بيش از سه هزار راكت به اسرائيل پرتاب كرده اند و حالا اسرائيل براي تلافي و منهدم كردن حماس دستبكار شده و ميخواهد گروهي به نام عمل كه از مردم فلسطين تشكيل شده سركار بيايد... اين همه كشته و مجروح هم همه سر خود فلسطينيهاست... حماس تجهيزات نظامي خودش را در اماكن مسكوني پنهان نموده و كشور پيشرفته به ماهواره اي همچون اسرائيل محال است در تشخيص اين مكان ها عاجز باشد.. درضمن مسئله فلسطين بسيار يكطرفه است.. در زمان پهلوي سوم، شخصي مسلمان به اسم سيد محمد طباطبايي براي اسرائيليان به عنوان دلال وارد كار شده و زمين هاي فلسطيني را خريده و سند را به نام يهوديان واگذار ميكرد...

سلیمان

سلام هموطن عزیز آقا رضا! سابقه بهائیان در رژیم پهلوی گویای میزان مهر و محبت بهائیان نسبت به مسلمانان می باشد. همچنین نوع عملکرد و خطابه های سران بهایی درباره مسلمانان و خصوصا شیعیان هم نشان دهنده دشمنی بیش از اندازه بهاییان با شیعیان می باشد. از ابتدای حضور یهودیان غاصب در فلسطین و نسل کشی فلسطینی ها هم ساکنان فلسطین جنگ و خونریزی را شروع کردند یا یهودیان؟

سلیمان

در ضمن اندیشه تشکیل اسرائیل قرن هاست که در نوشته ها و اندیشه های یهودیان آواره دیدیه می شود و در اواخر دوران حکومت عثمانی و با فروپاشانیدن آن توسط انگلیس راه برای تشکیل دولت یهود در فلسطین مهیا شد که با خود شیرینی و البته نوکری کردن عبدالبها انجام این مهم برای استعمار پیر فراهم شد. بهتر بود تشریف می بردید تاریخ را می خواندید تا می فهمیدید که چرا دولت عثمانی قصد داشت عباس افندی را اعدام کند اما فروپاشی این فزرصت را از آنها گرفت.

سامان

یک سوال! ببینم خون مردم غزه از مردم دارفور رنگی تره؟ اگه اسراییل فلسطینی هارو میکشه جنایتکاره ولی وقتی حکومت سودان(آقای عمربشیر) سیصدهزار نفر رو در دارفور قتل عام میکنه جمهوری اسلامی از عمربشیر حمایت میکنه و لاریجانی میره سودان برای دفاع از حکومت اسلامی سودان!!!

یوسف المدنی

سلام بعد از حدود یک و نیم سال هک دوباره وبلاگ من با نقد بهاییت شروع به کار کرد با آیین های هزار ساله به روز شدم

سلمان فارسی

سلام دوست عزیز من وبلاگی دارم با مو ضوع صهیونیزم اگر به مطالعات در باره جریان شناسی صهیونیزم در تاریخ علاقه مندی تشریف بیار نقد کن و نظر بده ممنون میشم

م ج ر

با سلام در مورد وحدت عالم انسانی در آدرس هم مطالبی گنجانده شده منتظرت هستیمی