بهائیت؛ بنیانی به استحکام تار عنکبوت

با مراجعه به متون تاریخی و مطالعه تاریخ ادیان الهی و نگاهی به سرگذشت پیامبران توحیدی و مراحل دعوت مردم به یکتاپرستی، همواره شاهد آن هستیم که عده ای از مردم به پیامبر زمان خود می گرویدند و بقیه هم به مخالفت با آنها می پرداخته اند. (البته لازم به ذکر است که مخالفت های این عده بر اساس منافع مالی و دنیوی بوده و زمینه اعتقادی و دینی نداشته است.) آزار و اذیت پیامبران الهی و یاران و پیروان ایشان از سوی مخالفان، همواره جزء لاینفک وقایع دوران رسالت آن پیامبران بوده است. آنچه که در بیان این نکته تاریخی حائز اهمیت است، ایمان راستین پیروان ادیان و مقاومت سرسختانه آنها با مخالفان پیامبران بوده به نحوی که جان می دادند و از ایمان خود دست نمی کشیدند. نمونه هایی را که تاریخ به آنها اشاره کرده، آزار و اذیت پیروان حضرت هود، صالح، نوح، لوط، موسی و عیسی ( صلوات الله علیهم اجمعین) و حضرت محمد(صلی الله علیه و آله وسلم) می باشد.

در کمترجایی از تاریخ می توان نمونه ای را دید که پیروان راستین یک آئین، با قرار گرفتن در خطر جانی، شکنجه و زندان و مواردی از این قبیل، دست از آئین خود برداشته و توبه و اظهار ندامت کنند. این پیروان حتی حاضر به اظهار لفظی علیه دین و پیامبر خود نبوده اند و در این راه جان داده اند و تن به این ذلت نداده اند. این نشان دهنده عمق ایمان و اعتقاد این افراد به پیامبر خود و آئین آسمانی او می باشد. حال از آنجا که گفته اند "مشت نمونه خروار است" می توان تا اندازه ای به درجه ایمان پیامبران الهی(علیهم السلام) پی برد. پیامبرانی که خود هم از گزند این آزار و اذیت ها در امان نبودند و مخالفان تا هر اندازه که می توانستند آنها را آزار می دادند؛ اما نه در پیامبران و نه در پیروان واقعی آنها خبری از توبه و بازگشت به آئین قبلی و اعلام برائت از آئین جدید، نبوده و نیست.

با این مقدمه به سراغ یکی از مدعیان کذاب و جعلی مهدویت و سپس پیامبری یعنی علی محمد شیرازی ملقب به "باب" می رویم. همو که پس از دعوی بابیت امام زمان و پس از آن مهدویت و در پی آن،  پیامبری و آوردن کتاب آسمانی! و معجزه و ... پس از آنکه 18 ضربه چوب خورد، از پیامبری خود توبه کرد و به "غلط کردم"، افتاد.

او(باب) در توبه نامه خود آورده است: "...که جمعی ادعای مقام بابیت امام علیه السلام را نسبت به این بنده ضعیف داده اند و حال آنکه مدعی چنین امری نبوده و نیستم..."

و در ادامه می آورد:"...هر کس درباره حقیر رتبه بابیت امام علیه السلام را نماید خداوند گواه است که در ضلالت است و در آخرت در نار..."

این جملات عین متن توبه نامه علی محمد شیرازی است که  بهائیان نیز آن را تایید کرده و در منابع خود(کشف الغطا ابوالفضل مازندرانی)  آورده اند. اما نکته قابل توجه این است که این علی محمد شیرازی همان کسی است که بهائیان او را بشارت دهنده حسینعلی نوری(بها) و آئین او قلمداد کرده و می کنند. اما کسی که پس از تحمل 18 ضربه چوب نسبت به آئین خود و ادعاهای خود ، توبه نامه نوشته و این را خود جماعت بهائی نیز قبول دارند، کجا می توان به حرف هایش درباره بشارت به آئین دیگری اعتماد کرد و این در حالی است که بهائیان مدعی چنین بشارتی هستند. وقتی کسی درباره بابیت و پیامبری خود اظهار ندامت و پشیمانی می کند و با یک توبه نامه همه این موارد را دروغ و کذب می خواند و معتقدان به این موضوع را گمراه و در آخرت در نار می داند، چگونه است که بهائیان او را این چنین قبول دارند و برایش احترام قائل هستند؟

طبق همین قسمت از توبه نامه باب که در بالا آمد، بهائیان که علی محمد شیرازی را "باب" و بالاتر از آن؛ او را "پیامبر" می دانند در ضلالت و گمراهی به سر می برند. علی محمد شیرازی همان کسی است که بهائیان آئین خود را بر پایه آئین و افاضات او بنا نهاده و خود را دنباله رو او می دانند و از او با عنوان "حضرت باب" و القاب دیگری همچون " نقطه اولی" و " هیکل مبارک" یاد می کنند.

اما باب کسی بود که وقتی در معرض خطر قرار می گرفت توبه نامه می نوشت و اظهار پشیمانی می کرد. ولی به محض خلاصی یافتن از مهلکه باز به خیال بافی و مهمل گویی می پرداخت.

در یکی از نوشته هایش چنین آمده است:

" اف! پس اف بر مسلمین و مومنین که در انتظار قائم منتظر از آل محمدند و هنگامی که او را در خواب ببینند افتخار می کنند ولی او را به دست خودشان در کوه(یعنی زندان چهریق ماکو) زندانی می کنند." اشاره به این موضوع که مسلمین او(باب و به زعم خودش مهدی موعود) را در زندان چهریق به بند کشیده اند.

امام زمان و پیامبری که چنین توصیه هایی به پیروانش می کند:

"  سوار گاو نشوید و برآن چیزی حمل نکنید"

" شیر خر نخورید"

تخم مرغ را قبل از آنکه پخته شود بر چیزی نزنید زیرا محتویاتش ضایع می گردد"

"هرگاه مرد مقتدری در امت پیدا شد؛ خانه خدا در مکه را خراب کند"

خواندن کتب آسمانی قبل از ظهور باب حرام و سوزاندن آنها و جمیع کتب علمی واجب است.

 و از مهم ترین سخنان او  این است که دین او تا سال هایی به عدد حروف(المستغاث)(دوهزار و سی و یک سال) باقی خواهد بود و هر کسی در خلال این مدت ظاهر گردد و کتاب یا احکامی بیاورد هر کس باشد از وی نباید قبول کرد.

این همان نکته ایست که بهائیان  آنرا حذف کرده و به توصیه مبرزا حسینعلی نوری نوشته های باب را به آب سپردند تا روزی ماهیان شود. این سخن باب دلیلی است برای رد تمام ادعاهای حسینعلی نوری و پیروان منحرف و گمراهش. هر چند که علی محمد شیرازی نیز خود بر همین طریق سیر کرده است.

/ 12 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک دوست

با درود پس شما با مرگ دشمن خدا خوشحال می گردید[لبخند] هیچ می دانید که مسیحیان نیز مسلمانان را دشمن خدا می دانند؟ پس آنان نیز با مرگ حضرت محمد خوشحال می شوند، چون حضرت محمد مسیحیت را نسخ کردند و مسیحیت دین خدا بود، پس حضرت محمد دشمن خدا بودند.[لبخند] دوست عزیز به جای آنکه به دیگران درس بدهی، قدری به خودت نگاه کن و به چهره ات که در ظلمت و تاریکی غبار آلود شده است. اگر اهل تحقیق هستی، پس از دین خود دفاع نما، چرا که امروزه ما مسلمانان را تروریست جهانی می دانند. ضمنا من در انتها اشاره نموده بودم که لطفا کسی به سوالاتم پاسخ ندهد. ظاهرا شما فقط برای پند دادن آفریده شده اید نه انسان شدن. کمی فکر کنید. من پاسخی نمی خواهم با درود[گل]

سلیمان

کی گفته که مسیحیان حضرت محمد را دشمن خدا می دانند؟ این آقا یا خانم " یک دوست" مدارک این حرف هایش را معرفی کند بهتر است تا اینکه بخواهد به این گونه حرف ها بپردازد. یا حق

یک دوست

دوست عزیز سلیمان جان با درود 3نکته 1- بنده ملتمسانه خواهش کردم که برای این کامنت هیچ گونه پاسخی ندهید( و این نشان از سطحی نگری شما می باشد که متن نوشتهء بنده را کامل نخواندید و آنقدر قدرت صبر و تحمل نداشتید که پاسخ بنده را ندهید، ای کاش از هدهد سلیمان می آموختید) 2- برای آنکه اثبات نمایم نوشتهء بنده را سرسری خواندید، به حرف خودتان رجوع می نمایم. بنده در کجای نوشته ام آمده است که مسیحیان حضرت محمد را دشمن خدا می دانند؟(این هم اشتباه دوم شما، چرا که مسیحیان مخالف اسلام هستند و اگر مخالف نباشند یعنی موافقند پس در این صورت مسلمان می شوند، اما چون اسلام را قبول ندارند، مسیحی باقی مانده اند، یعنی اسلام از نظر مسیحیت تنها یک دستگاه فکری ضعیف است،همین! و این است افتخار ما!) 3- لطفا حداقل این نوشتار را با دقت بخوانید و پاسخی به نوشتهء بنده ندهید، چرا که با این پاسخ، سطح اندیشهء خودتان را به دیگران نشان خواهید داد. 4-ضمنا این آخرین کامنت بنده در این وبلاگ بی محتوا و خیالی بود و به شما پیشنهاد می نمایم کمی قرآن کریم را مطالعه فرمائید تا درس انسانیت بیاموزید نه انسان کشی. 5- اگر در خلال نظراتم باعث کدروتی شده ام،

یک دوست

5- ادامه... عذر خواهی می نمایم[گل] ضمنا 2 نکتهء انتهایی را قراربود در پست جداگانه ارسال نمایم(چرا که فکر می کردم محدودیت تعداد کلماتم به انتها رسیده است) اما این اتفاق نیفتاد، لذا در ابتدای نوشتار 3 نکته را بخوانید 5 نکته. سالم و پاینده باشید[لبخند]

سلیمان

سلام من این حق را به خودم می دهم که جواب شما را بدهم. و شما و هیچ کس دیگری نمی تواند این حق را از من بگیرد. شما می توانید این مطلب را نخوانید و یا بخوانید و جواب ندهید یا هر طور دیگر که دوست دارید عمل کنید. تا که شما می گویی"هیچ می دانید که مسیحیان نیز مسلمانان را دشمن خدا می دانند؟" خب یعنی پیامبر اسلام را نیز دشمن خدا می دانند. و دیگر اینکه اگر کسی با اسلام موافق باشد صرفا نبایست مسلمان باشد. دیگر اینکه شما بفرمائید کجای قرآن را مطالعه کنم تا درس انسانیت بیاموزم. و اینکه ما کجا از آدم کشی حرف زدیم که شما اینطور بنده را متهم کرده اید؟ اگر درس انسانیت را یاد گرفته ای بایستی در خلال آن انصاف را هم مرور می کردی که به بی انصافی متهم نشوی، اخوی! یا حق.

فرشاد

اسلام و حضرت محمد از دیگاه آثار بهایی . مقاله ای در جواب جناب نور محمد نجفی در www.bahsonazar.blogfa.com

محسن

سلام حرکت خوبتان در جهت نقد بهاییت را تبریک گفته و برایتان آرزوی موفقیت میکنم.ما باید به هم کمک کنیم تا علاوه بر رد فرقه های ضاله زیباییهای مذهبمان را نیز به همه بخصوص نسل جوان معرفی کنیم بنحوی که آنها خود دین را زیبا بیابند. به وبلاگ من سر بزنید ونقطه نظرات وراهنماییهای خویش را ارایه نمایید. ممنون

فرشاد

پاسخ به وبلاگ نقد و بررسی بهاییت در خصوص مادر حضرت بهاالله

بررسی و نقد بهائیت

آیا مادر بهاالله پاکدامن بوده است ؟! با این یادداشت به روز هستیم و خوشحال خواهیم شد نظر شما را در این رابطه بدانیم ؟؟؟

مجید

سلام دوست عزیز بازهم به من حقیرسر بزن وبلاگ جالبی دارید وظیفهای ماها هست که هر چه بیشتر دست استعمار گران را رو کنیم موفق باشید