اعلان جنگ باب و بها به خدا و رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم

2. از آنجا که این جماعت از آیات و روایات اسلامی استفاده کرده اند، پس می توان با همین ادبیات با آنها وارد مباحثه شد.

3.  در کتاب بیان، باب 18 از واحد پنجم، علی محمد شیرازی(باب) حکم به جواز بیع ربوی می دهد. همان که در اسلام حرام و قاطبه مسلمین از آن نهی شده اند.

4. حسینعلی نوری نیز در کتاب اشراقات خود آورده است:"...نفسی که موفق شود با همجنس خود و با هم وطن خود مدارا نماید و یا مراعات کند، یعنی قرض الحسنه بدهد، کمیاب است لذا فضلا علی العباد«ربا» را مثل معاملات دیگر که ما بین الناس متداول است قرار نمودیم...که این حکم مبین از سماء مشیت نازل شده  حلال و طیب و طاهر است تا اهل ارض به کمال روح و ریحان و فرخ و انبساط به ذکر محبوب عالمیان مشغول باشند."

5.   خداوند متعال در سوره مبارکه بقره و در آیات 275 و 276 فرموده است:

"آنان که ربا می خورند چون کسی بر می خیزند که به افسون شیطان دیوانه شده باشند و این کیفر آن است که گفتند: ربا نیز چون معامله است. در حالی که خداوند معامله را حلال و ربا را حرام کرده است. هر کس که موعظه خدا به او رسید و از رباخواری باز ایستاد خدا از گناهان پیشین او درگذرد و کارش به خدا واگذار می شود. وآنان که بدان کار باز گردند اهل جهنم اند و جاودانه در آن خواهند بود.خداوند ربا را ناچیز می گرداند و صدقات را افزونی می دهد و هیچ کفران کننده گنهکار را دوست ندارد."

در همین سوره و در آیات 278 و 279 می فرماید:

ای کسانی که ایمان آوردید! از خدا بترسید و اگر ایمان آورده اید، از ربا هر چه باقی مانده است رها کنید و اگر چنین نکردید، با خدا و رسول او اعلان جنگ دهید."

6. امام باقر علیه السلام می فرمایند: پلید ترین کسب ها، ریاست.

حضرت خاتم الانبیا محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند: بد ترین کسب ها، کسب ریاست.

امام رضا علیه السلام می فرمایند: خدا تو را رحمت کند. بدان که ربا حرام و از گناهان کبیره است و خداوند بر آن وعده آتش زیاد داده است. پناه می بریم به خداوند از ربا. ربا را همه پیامبران و همه کتاب های آسمانی حرام کرده اند.

                                                          میزان الحکمه.ج4.ص1969.

7.  کسی که ربا را حلال و جایز بداند، بنا بر موارد بالا، به خدا و رسول او اعلان جنگ کرده است. کسی که با خدا و رسول او سر جنگ دارد، پس فرستاده خدا، دوست خدا و بنده فرمانبردار خدا نیست. بدون شک و با یک بررسی منطقی کسی که دارای اینچنین خصائصی باشد، دشمن خدا بوده و فرمانبردار شیطان است و نمی تواند مدعی پیامبری باشد. ، پس باب و بها دشمنان خدای متعال و رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می باشند و از آنجا که در روایات آمده که اگر کسی بر عمل فرد یا افرادی راضی باشد در ثواب یا عقاب آن عمل شریک آنهاست ، پیروان آنها(باب و بها) هم دنباله رو آنها در این مسیر دشمنی هستند.

 

والسلام.

 

/ 11 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سلیمان

ای بنده بها ما غصه نمی خوریم. زیرا در بنیان دین ما ربا را نادرست و قبیح و عمل به آن حرام است. حال اگر بانکی یا افرادی تخطی کردند نشان دهنده این نیست که قاطبه مسلمین راضی به انجام این کار هستند. اما خفت و خواری آنجاست که رهبران کوته بین شما نظر به جواز آن داده اند. این است به اصطلاح آیین مترقی و متکامل شما. شما بهتر است به اصل پیام توجه کنی و اگر می توانی جوابی به آن بدهی نه آنکه فرافکنی بکنی و اذهان را منحرف کنی.

فرشاد

وقتی که مسیح ظاهر شد حکم سبت که تعطیلی روز شنبه بود و یک حکم ابدی برای یهود تلقی میشد رو شکست . از این رو به آن حضرت ایمان نیاوردند . دیانت بهایی یک دیانت جدیده . احکام و تعالیم دیانت باید با شرایط زمان مطابق باشه . مسئله ربا رو امروزه نمیشه از سیستم اقتصاد حذف کرد . و ربا مسئله اش با 1400 سال پیش متفاوته . همونطوری که برده داری هم در اسلام هست و در دیانت بهایی حذف شده . چون دیگه این حکم مطابق زمان نیست . ربا هم نمیشود که از سیستم اقتصادی حذف شود و اگر منصفانه گرفته بشه هر دو سود میبرند . ولی اگر ربا نباشه و کسی پول کسی رو بدون سود دهی قرض بگیره بعد از مدت کوتاهی بدلیل تورم دیگه اون پول ارزشش رو از دست میده و وام دهنده ضرر میکنه

مجله الکترونیکی افشا

با سلام به شما هموطن عزیز اولین شماره نشریه الکترونیکی افشا با موضوع " بهائیت " انتشار یافت . مقالات این نشریه گوشه ای از معضلات و تناقضات آشکار و پنهان فرقه " بهائیت " را مورد بررسی قرار داده است. فرقه ای که رهبران آن با استفاده از حمایتهای بیگانگان در ایران عده ای از هموطنانمان را با شعارهای توخالی و فریبنده اغفال کرده و در نهایت هیچ دستاوردی به جز ایجاد تفرقه و گمراهی برای پیروانشان به ارمغان نیاوردند. در این شماره از نشریه مطالب زیر انتشار یافته است :

مجله الکترونیکی افشا

- "۵۴ نفر بهائی متجاوز به حقوق کودکان محروم شیرازی از طریق دزدی مذهب و عقیده" - ظلم بشیوه بهائیت در حق زنان بهائی - توطئه بهائيان براي تبليغ و اشاعه فيلم ضد اسلامي فتنه - بهائيت، فراماسونري و يهوديت حاميان اصلي رضاخان بودند - بهائیت؛ سودای قدرت یا دیانت ( ماجرای تلخ طرد روحانی در خاندان میرزا حسینعلی نوری ) - معضل غیر قابل حل تشکیلات بهائیت ناشی از عدم حضور رهبر معصوم و منصوب - امیر عباس هویدا از زبان فرح پهلوی - الوهیت و چگونگی اعتقاد به خدا در بهائیت - مداركي از اعترافات صريح رهبران بهائي به خاتميت اسلام و پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله وسلم - دكان مدعيان مهدويت همچنان باز است - تخریب قبور ائمه بقیع و نقش بهائیت - " فضل الله مهتدی صبحی "یکی از نجات یافتگان فرقه ی بهائیت منتظر حضور سبزتان هستیم. در صورت تمایل به تبادل لینک

بررسی و نقد بهائیت

وبلاگ بررسی و نقد بهائیت از سوی مدیر منافق و اسرائیلی بلاگفا مسدود شد . برای دسترسی به این وبلاگ از آدرس بررسی و نقد بهائیت در سرور بلاگ اسکای استفاده کنید . قابل ذکر است که وبلاگ نویسان ارزشی در اقدامی با تنظیم شکایت نامه ای بر علیه این مدیر خائن ضد ایرانی شکایت نامه ای را تنظیم و به زودی به مراجع قضائی ارائه خواهند داد .

بررسی و نقد بهائیت

مسدود شدن وبلاگ بررسی و نقد بهائیت در حالی صورت گرفته که صدهای وبلاگ ضد اسلامی و خلاف عفت عمومی در بلاگفا به راحتی به نگارش مشغولند . حتی بسیاری از وبلاگ های وابسته به رژیم صهیونیستی که در این سرویس هستند به ارائه مطالبی بر نشر عقاید صهیون می پردازند و بلاگفا ضمن مقدس شمردن آنها می کوشد با مخالفین با شدیدترین ابزارها که مسدود کردن نیز محسوب می شود مبارزه کند . مدیربلاگفا در گفتگو با مدیر بررسی و نقد بهائیت دلیل مسدود کردن وبلاگ را توهین به آئین مقدس بهائیت !!! و همچنین شکایت قوه قضائیه !!! می داند در حالی که وی باز کردن یا مسدود کردن وبلاگ را امری شخصی می داند که وی صلاح می داند . مرگ بر این ننگ و مرگ بر این اسلام فروش ... چنانچه به بررسی و نقد بهائیت در وبلاگ خود لینک داده اید لطفا آنرا به آدرس جدید ویرایش کنید و به اطلاع سایرین نیز برسانید . آدرس جدید : http://anti-bahai.blogsky.com

نشریه الکترونیکی افشا

با سلام ضمن تشکر از لطف شما لینک شما در قسمت دوستان قرار گرفت. امیدوارم در این راه موفق باشید.[گل]

Pedro

سلمان محترم درست كه"...در بنیان دین اسلام ربا را نادرست و قبیح و عمل به آن حرام است..." اما در كشور اسلامي همان پول(ربا) را از خلا الله ميگيرند فقط اسم انرا عوض كرده اند چون ديده اند كه بانكها بدون ربا بايد بسته شوند. اگر رهبران بهائيان كوته فكر بودند جمهوري اسلا مي يكي از اعضاي سازمان ملل متحد نميشد چون سازمان مشابهي را حضرت بهاالله براي رفع مشكلات جهان پيشنهاد كرده بودند. يا اينكه (در ديانت بها ئي) تعليم تربيت، همگاني و اجباري نميشد. چون در حدود صد و شصت، هفتاد سال قبل مدرسه رفتن را روحانيون ضد اسلامي ميدانستند. چقدر خوب ميشد كه دوستان مسلمان اول با ديانت بهائي اشنا ميشدند و بعد در باره ان مينوشتند. خوشحال ميشوم اگر شما براي اطلاعات بيشتر به: http://www.saqar.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=303 و http://www.saqar.org/ مراجعه فرمائيد. با تشكر

Pedro

ببخشيد تصحيح ميشود: اما در كشور اسلامي همان پول(ربا) را از خلق الله ميگيرند و فقط اسم انرا عوض كرده اند...

حسام

حقيقت هميشه به يك شكل هست،هيچگاه تغيير نميكند،با نهايت احترام خطاب به دوستانم ميگم كه هيچگاه نگوييد 1400 سال پيش با الان متفاوت است.هرگز به صرف به وجود آمدن ابزار آلات و تكنولوژي حقيقت تغيير نميكند.مثلا حقيقت درخت خرما توليد خرماست.1400 سال پيش خرما ميداد الانم اين كارو ميكنه،حالا اون موقع با دست ميوه‌ةاشو ميكندن الان شايد با دستگاه اما به هر حال ازش خرما ميگيرند.