دایه های مهربان تر از مادر حزب بهائی

نکته دیگری که می توان به آن اشاره کرد قرار دادن پیروان فرقه بهائی در کنار پیروان دیگر ادیان الهی در ایران می باشد. امری که پس از یک قرن و نیم از خلق بهائی گری هنوز مورد قبول پیروان و رهبران ادیان الهی دیگر قرار نگرفته است. هرچند که بهائیان با توسل به تفسیرهای نامعتبر و جعل و تحریف متون ادیان مختلف خواسته اند برای خود پیشینه الهی دست و پا کنند, اما هنوز دیده نشده که رهبران ادیان الهی صحبتی در رابطه با الهی بودن این مسلک دست ساز و پیشینه آن در ادیان خود کرده باشند؛ و دقیقا همین امر باعث شده که بهائیان دست به تحریف و جعل متون ادیان الهی بزنند.

در ادامه این نوشته به حقوق شهروندی بهائیان اشاره شده و به نظر اشخاصی چون آیت الله منتظری اشاره شده است. اگر نویسنده مقلد است ( که بعید به نظر می رسد) باید دید که نظر مرجعش چیست و سپس مختار است به نظر مرجعش عمل کند یا نه. و اگر مقلد نیست بهتر است در اموری که به اعتقادی به آنها ندارد دخالتی نداشته باشد. اما نظر مرحوم منتظری درباره بهائیان و حقوق شهروندی آنها جای بحث فقهی دارد که بنده در جایگاهی نیستم که بخواهم بحث فقهی بکنم؛ این امر بماند برای اهلش. اما طرف دیگر این نظر، بهائیان هستند. همانهایی که نویسنده در ادامه و به نقل از لوح بشارات حسینعلی بهاء آورده که "این حزب در مملکت هر دولتی ساکن شوند باید به امانت و صدق و صفا با آن دولت رفتار نمایند." با مرور تاریخ معاصر نمونه صدق و  صفای بهائیان با دولت را در اقدام آنها برای ترور ناصرالدین شاه قاجار(به نفس عمل دقت کنید)، و چند سال بعد در حمایت از محمدعلی شاه می توان دید. دوره پهلوی هم که شاهد یکه تازی بهائیان در عرصه صدق و صفا و امانت بوده و پس از انقلاب هم علیرغم ممنوعیت فعالیت تبلیغی بهائیان، شاهد صدق رفتار و برخوردی حاکی از صفا و امانت با دولت بوده و هستیم!

از طرفی، حقوق شهروندی اکثریت مسلمانان ایران ایجاب می کند که جلوی فعالیت های مخرب و منحرف ضد دینی گرفته شده و با عاملان این گونه تحرکات برخورد جدی و قانونی بشود. این موضوع که باید با  این گونه فعالیت های مخرب برخورد قاطعانه شود، نظر اکثریت مردم معتقد به اسلام می باشد.

در جایی به این نکته اشاره کرده است "بهائیان به عنوان بزرگترین اقلیت مذهبی تنها گروهی هستند که پیامبر اسلام را پیامبر راستین خدا دانسته و دین اسلام را دین خدایی می دانند و به آن احترام می گذارند."

در اینجا ذکر چند نکته ضروری است.

أ‌.   بهائیان با تاکید بر اینکه در اسلام ظهور این فرقه پیش بینی شده است، برای اینکه خود و فرقه خود را الهی جلوه دهند، مجبورند که اسلام را به عنوان یک دین الهی قبول کنند، چرا که با این کار عملا سعی بر مشروعیت بخشیدن به خود و الهی کردن مرام زمینی شان دارند؛ در این بین تکلیف علی محمد باب و فرقه او که بهائیان وامدار او می باشند، معلوم نیست و جالب اینجاست که با تکیه بر ادعای بهائیان مبنی بر اینکه اسلام ظهور بهاء را پیش بینی کرده، پس پیش بینی اسلام برای بابیه چه می شود؟

ب‌.      و دیگر اینکه این حزب خود را صورت تکامل یافته اسلام می داند؛ پس بایستی اسلام را قبول کنند تا بتواند خود را به عنوان یک "دین"  معرفی کنند و با پشتوانه اسلام قد علم کند.

ت‌.      قبول کردن اسلام به عنوان یک دین الهی موجبات مشروعیت دادن به یک شخص، گروه یا حزب نیست و آنچه که موجب کسب مشروعیت برای یک جریان که ادعای مذهبی بودن را می کند، فقط اتصال به منبع وحی است؛ و این در حالی است که روشنفکران مدنظر نویسنده که او سعی دارد با ایستادن بر دوش آنها خود را بلندقد جلوه دهد، منکر وحی و نبوت حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم می باشند و دیگر اینکه همانطور که در بالا اشاره شد رهبران هیچ یک از ادیان الهی بهائی گری را "دین الهی" نمی دانند.

ث‌.      در خصوص صدق و صفای بهائیان و احترام آنها به اسلام، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که عباس افندی رهبر دوم حزب بهائی، در دورانی که در سرزمین فلسطین دوران تبعید خود را سپری می کرد از ترس مسلمانان در نماز جمعه مسلمانان شرکت جسته و آداب مسلمانی را همچون یک دیندار مسلمان به جا می آورده است. تا جایی موجب تعجب اطرافیانش شده بود.( به نقل از خاطرات صبحی، کاتب عباس افندی) این رفتار یکی از رهبران بهائی در جامعه مسلمین است. از شنبه یا پنج شنبه بهائی و روز جمعه مسلمان!

در جایی از متن در خصوص پایین بودن آمار بزه کاری در میان بهائیان مطلبی عنوان شده و اینکه کمترین آمار مراجعات به مراجع قضایی را داشته اند.

نویسنده بهتر بود حداقل مطالعه ای راجع به این حزب می داشت و بعد به نگارش این سطرها اقدام می کرد. بهتر است بدانید که بهائیان در خصوص مناقشه ها و نزاع های خود حق مراجعه به مراجع قضایی را ندارند و بایستی در محافل محلی و در مرحله بعد در محفل ملی خود ( همان هفت نفر دستگیر شده) به موضوع بپردازند. البته باید به این اشاره کرد که عدم مراجعه بهائیان به مراجع قضایی، نشان از صلح و صفای بین آنها نیست. چند سال قبل بود که در مشهد یک بهائی به جرم زنای با محارم اعدام شد. عملی که در هیچ یک از ادیان الهی و غیر الهی مورد قبول واقع نشده اما در میان جماعت بهائی به کرات دیده و ثبت شده است ( به خاطرات صبحی مراجعه شود).

در ادامه نویسنده سخن از حقوق بشر به میان آورده. شعاری که بهائیان بر آن بسیار تاکید و پافشاری دارند. در اینجا چند سوال پیش می آید. آیا منظور از بشر در کلمه "حقوق بشر" فقط نوع خاصی از بنی آدم می باشد؟ آیا مردم فلسطین که با بهائیان در یک سرزمین به سر می برند از نوع بشر نیستند؟ و اگر هستند از حقوق مورد نظر حامیان "حقوق بشر" برخوردار نیستند؟ و آیا حقوق بشر یعنی اینکه حزب و گروهی که به هیچ وجه علاقه و وابستگی خاصی به "وطن" چه در لفظ و چه در عمل ندارند آزادانه اقدام به هر عملی بزند و کسی دم برنیاورد؟ راستی بهائیان تا به حال از حقوق تضییع شده کدام یک از اقوام بشر دفاع کرده و در محکومیت ضایع شدن این حقوق دادی برآورده؟ "بیت العدل اعظم" عدل را چگونه تعریف و تفسیر کرده که بی عدالتی های کنار گوش خود را نمی بیند و یا اگر می بیند خود را به کوری می زند؟ نمونه آخر و به روز آن غزه و مردمان محصورش می باشند و از این دست نمونه ها بسیار است. سیاه کاری های بهائیان در دوران پهلوی و وطن فروشی آنها به بیگانگان و ظلم و تعدی به مردم و خارج کردن ثروت های ملی از ایران و ... آیا ربطی به حقوق بشر ندارد؟

حال باید دید دایه های مهربان تر از مادر این حزب، چگونه سعی در تطهیر چهره فرزندخوانده خود می کنند.

/ 4 نظر / 28 بازدید
احمد رضا بهرامي

گفتند شخصي ادعاي خدائي كردپادشاه اورا به پاي چوبه دار برد گفت خواسته اي نداري گفت چرا ميخواهم يكبارديگر بندگانم را ببينم گفت اشكالي ندارد ببين وقتي بندگانش جمع شدندبه مريدش گفت " بندگانم را دو قسمت كن تا از ميانشان بگذرم وچون نگاهشان كردم بگو صداي الاغ گاو اسب وديگر 4پايان در آورند بلكه فرجي برسد" و چنان شدآنگاه به پادشاه گفت قربان ميتوانم مطلبي در گوشي بگويم گفت بگو گفت"شما را بخدا قسم اينچنين حيوان هائي مثل من خدائي ميخواهند يا نه حالا بهائي ها "توخود حديث مفصل بخوان از اين مجمل "

هم وطن

آقای بهرامی این که شما گفتی مجمل نبود مهمل بود آقای نجفی بابت هر کامنت چقدر بهت پول میده؟ 1000 تومان من 1200 میدم اگه بیشتر بنویسی تا ما بیشتر بخندیم

آقای همامهر

خبرگزاری رجا نیوز در پی حذف رقبای سیاسی و یا دغدغه دینی . هر چه باشد این را می دانیم که چیزی نیست جز تبلیغ فرقه ضاله بهائیت نقدی دوستانه بر خبرگزاری رجانیوز در پی انتشار خبر شاهکار انتشارات صدرا در تبلیغ بهائیت رجا نیوز وردی بدست آورده ای *** لیک سوراخ دعا گم کرده ای . http://www.baharoom.com/673.html حقیقت بهائیت ما را از نظارت ارزنده خود بهره مند سازید

سپیده

چراغی را كه ایزد برفروزد هر آنكه پف كند ریشش بسوزد